Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου 2010

Όλα μηδέν στη Τρίπολη

ΠΑΟΚ και Αστέρας Τρίπολης έκαναν μία μέτρια προς κακή εμφάνιση στο γήπεδο της Τρίπολης.Καμία από τις δυο ομάδες δεν έπεισαν για να πάρουν τη νίκη και το τελικό 0-0 μοιάζει δίκαιο.
Ο Αστέρας μπήκε πιο καλά στον αγώνα έχοντας καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας στο πρώτο ημίχρονο δίχως όμως να καταφέρει να φτάσει με αξιώσεις στα καρέ του Κρέσιτς που σταμάταγε τα πάντα.Ο ΠΑΟΚ ανέβασε λίγο την απόδοσή του στη συνέχεια όμως ο προπονητής του Αστέρα είχε φροντίσει να θωρακίσει την άμυνα του με τους Θεσσαλονικείς να δυσκολεύονται να κάνουν καλές φάσεις.Χωρίς σημαντικές διαφορές κύλησε και το δεύτετρο ημίχρονο με το τελικό σκορ να μένει στο 0-0.
Οι δυο ομάδες είχαν πάρει τους πρώτους βαθμούς νίκης στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος και φάνηκε πως πρώτος τους στόχος ήταν το να μη χάσουν,κάτι που τελικά έγινε πράξη.Έτσι,ΠΑΟΚ και Αστέρας παραμένουν στη λίστα των ομάδων που δεν έχουν γνωρίσει ακόμα την ήττα...