Σάββατο 6 Νοεμβρίου 2010

Βυθίζεται μέρα με τη μέρα...

Τα προβλήματα του Ερασιτέχνη φαίνεται πως είναι αρκετά για να δυσκολεύουν την αγωνιστική κατάσταση των Πειραιωτών στο βόλεϋ, που από μέρα σε μέρα πάνε όλο και χειρότερα.
Ο Ολυμπιακός έχει ξεκινήσει πολύ άσχημα την φετινή αγωνιστική περίοδο με 3 ήττες σε 3 ματς, κάτι που σημαίνει πως τίποτα δε λειτουργεί καλά στην ομάδα. Η αρχή έγινε στις 23/10 με αντίπαλο τον Δικέφαλο του Βορρά που πήρε έστω και δύσκολα τη νίκη στον Πειραιά με 2-3.
Στη συνέχεια ήταν η ώρα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης να νικήσει τον Ολυμπιακό εντός έδρας με 3-1 σετ. Τελευταία ήττα για την ομάδα του Φλάβιο Γκουλινέλι ήταν απέναντι στον Ηρακλή στο κλειστό του Πειραιά με σκορ 1-3 σετ, γράφοντας έτσι αρνητικό σερί με 3 ήττες σε ισάριθμα ματς. Θέμα αυτοπεποίθησης τονίζει πως είναι ο προπονητής της ομάδας που ελπίζει σε αγωνιστική ανάκαμψη της ομάδας του στα επόμενα παιχνίδια.

Επιμέλεια : Δημήτρης Μαρμαρινός